Dailies Total 1 – kas neid võib silma unustada?

Dailies Total 1 läätsed

Dailies Total 1 on ühepäevased kontaktläätsed, mille kohta 9 kasutajat 10st ütlevad, et neid kandes nad mõnikord täiesti unustavad, et läätsed üldse silmas on. Mis siis teeb neist läätsedest nii Eestis kui mujal maailmas ühe kõige populaarsema läätsebrändi?

Dailies Total 1 on ühepäevased silikoonhüdrogeelläätsed (loe siit, mis on silikoonhüdrogeelläätsed). Läätsede materjaliks on Delefilcon A, mis on kuulub kõige uuemate läätsematerjalide hulka. Dailies Total 1 läätsi iseloomustab esmajoones väga hea hapniku läbilaskevõime – Dk/t 156, mis on kõrgeim näitaja ühepäevaste läätsede hulgas. Läätse pinnale on kantud hüdrogeel, mille paksus on umbes 5-6 µm – see on umbes sama paks, kui ämblikuvõrgu niit ning kuni 10-20 korda õhem kui inimese juuksekarv. Selle erilise geelikihi veesisaldus on >80%, kuid läätse välispinna juures, läätse ja õhu piiril, võib geelikihi veesisaldus ulatuda peaaegu 100%ni.

Dailies Total 1 tootja Alcon ütleb, et läätse 80% veesisaldus on väga sarnane silma sarvkesta enda Dailies Totalveesisaldusele. Seetõttu on läätse pind väga pehme, painduv, läätse hõõrdumistegur on madal ning niisutusefekt väga hea. Tore mõelda, et nii õhuke kiht üht erilist materjali suudab terve pika päeva jooksul imet teha ja hoida su silmad korras? Lisaks sellele on läätsed pakendatud lahusesse, mis sisaldab 0,3% spetsiaalseid polümeerseid niisutavaid aineid.

Ja niisutatuna su silmad tõepoolest ka püsivad! 2017. aastal tehti Suurbritannias uuring, milles osalejatel paluti hinnata nende läätsede sobivust ja mugavust.

  • 91% uuringus osalejatest tunnistas, et Dailies Total 1 läätsed on mugavamad, kui nad eelnevalt arvasid;
  • 98% nõustusid väitega, et neid läätsi oli mugav kasutada;
  • 92% olid huvitatud Dailies Total 1 läätsede ostmisest.

Ühe puudusena võiks mainida, et neil läätsedel ei ole UV-kaitset, seega kanna ereda päikesega kindlasti ka päikeseprille.

Nii et kui sa tahad ühepäevaseid läätsi, mille puhul su silmavalged püsivad kenasti valgetena kuni pika päeva lõpuni (see tähendab, et silmad on niisutatud ja hapnik on silmani pääsenud), siis proovi Dalies Total 1 läätsi.
Muide, 2014. aastal võitis Dailies Total 1 parimate kontaktläätsede auhinna (Optician Awards – Contact lens product of the year).

Dailies Total 1 läätsede andmed

SF – tugevuste vahemik -0.5…-10.0 dioptrit
Dia – diameeter 14.1
BC – kumerus 8.5
Veesisaldus 33%
Hapniku läbilaskevõime Dk/t 156
Materjal: delefilcon A

Osta Dailies Total 1 kontaktläätsed siit!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Uudiskiri