Pruunid läätsed

pruunid läätsed

Pruunid läätsed on meie värviliste läätsede edetabeli vaieldamatu valitseja! Eks inimene tahtvat ikka seda, mida tal ei ole. Kui mujal maailmas on pruun kõige levinum silmavärv (väidetavalt üle 70% inimestest), siis eestlaste hulgas on sõstrakarva silmade omanikud kindlasti suures vähemuses.

Kuidas valida pruunid läätsed nii, et sa oma välimusega ka rahule jääd?

Kõigepealt pead sa otsustama, millist muudatust sa teha tahad. Kas sa tahad oma silmavärvi täiesti muuta? Või tahad, et su pruunid läätsed oleks sellised, mis su loomuliku naha-ja juuksetooniga kõige paremini sobivad? Või tahad sa, et silmad oleks võimalikult efektsed isegi, ükskõik, et läätsekandmine kaugele välja paistab?

Kuna lõpptulemus kindlasti sellest, millist tooni ja kui intensiivne on su oma silmavärv, siis võib juhtuda, et esimese valikuga ei saavuta sa seda tulemust, mida ootasid. Igaühe silm on erinev!

Kui tahad, et pruunid läätsed oleks silmas väga loomulikud, siis mõtle sellele

 • Kas su nahatoon on külm, soe või neutraalne? Kui sa seda ei tea, siis vaata, mis tooni on veresooned su randmete siseküljel. Kui need paistavad sinakad, on su naha alamtoon külm. Kui sooned tunduvad olema rohekad, siis oled pigem soojema alamtooniga. Neutraalse alamtooni puhul on sul raske otsustada, kas eresooned on pigem rohelised või sinised. Külma alamtooni puhul tunduvad pisut omasemad sellised läätsed, mille pruun ei ole kollakas, vaid pigem hallikas või koguni külma sinakas-rohelise varjundiga.
 • Kas su lauvärvikarbis olevad toonid su uute pruunide silmadega kokku sobivad? Kui su loomulik silmavärv on helehall, siis võimalik, et oled siiani kaldunud ka külmatooniliste lauvärvide poole. Kuidas need värvid su silmadega sobivad?
 • Kõige reetlikum on su kulmuvärv! Blondid kulmud sügavpruunide silmadega on veidi ootamatu kombinatsioon. Seega ole valmis sellisel juhul loomuliku tulemuse nimel ka oma kulmusid toonima.

Pruune läätsi on palju, siin väike ülevaade

Pruunid läätsedKandmis-aegTugevusKellele sobivadDia-meeter
ColorVue, Sexy Brown


3 kuud
ColourVUE värvilised läätsed
-0,5…-6Nii tumedatele kui heledatele silmadele. Läätsede välisservas on tume ring – silmad paistavad suuremad. Eredama valgusega võib läätse keskosast (pupilli lähedalt) silma loomulik värv jääda veidi välja paistma, sest pupilliava suurus on 5 mm.
14 mm
ColorVue Big Eyes, Pretty Hazel
3 kuud
0…-8Sobivad nii tumedatele kui heledatele silmadele. Läätse välisservas on tume ring – silmad paistavad suuremad.
Pretty Hazel on veidi säbrulise mustriga
14 mm
FreshLook 1-Day Illuminate, Rich Brown
1-päevane
0…-8Musta-pruunikirju välisring annab pilgule sügavust, kuid ei muuda loomulikku silmavärvi
13,8 mm
FreshLook Colorblends, Pure Hazel või Brown


1 kuu

+6…-8Sobivad ka tumedatele silmadele! Läätsede värv katab kogu iirise ja ei lase selle loomulikul värvil välja paista. Tooni lõpptulemus sõltub siiski oma silmavärvist
14,5 mm
FreshLook Colors, Hazel
1 kuu
+6…-8Sobivad ka tumedatele silmadele. Läätsede värv katab kogu iirise ja ei lase loomulikul värvil välja paista14,5 mm
FreshLook OneDay Hazel


1-päevane
0…-6NB! Pruun on suhteliselt hele, kollakaspruun. Läätsedel on kasutatud nn 3-in-1 värvitehnoloogiat, mis annab väga loomuliku lõpptulemuse13,8 mm
AirOptix Colors Brown või Pure Hazel

1 kuu

0…-8Tooni lõpptulemus sõltub oma silmavärvist14,2 mm
Clevio Style Pruun
1 kuu0…-4Läätse välisservas on tumedam ring, mille tulemusena paistavad silmad suuremad
14 mm

Mõned soovitused veel

 1. Kui värvi nimeks on märgitud Hazel, siis tõenäoliselt on läätsevärvis sees ka rohekaid või muud tooni triipe-täppe või ja läätse toon on üldiselt heledam, pruun kollaka varjundiga. Tunduvad pisut sigri-migrid olema. Ühtlased pruunid läätsed on tavaliselt nimega Brown, True Brown vm
 2. Vaata ka läätse diameetrit. Mida suurem see on, seda suuremad tunduvad su silmad olema – nagu nukusilmad. Aga arvesta sellega, et päris iga silma ja iga diameeter kokku ei klapi – mõni tunneb suure diameetri puhul veidi ebamugavust.
 3. Kui läätse värviline osa on ümbritsetud musta servaga, siis tundub silm olema intensiivsem
 4. Kui sa ei ole kunagi varem läätsi kandnud, siis tuleb sul läätsedele juurde osta ka läätsevedelik (https://www.laatsed24.ee/toode/c-well-360-ml-bakteriostaatiline-konteiner/). See on meie klientide lemmik ja desinfitseerib ning niisutab väga hästi. Kui tellid 1-päevased värvilised läätsed, siis võid need õhtul lihtsalt ära visata ja järgmisel päeval pakendist uued läätsed võtta.

  Siit loe edasi, kuidas läätsede eest hoolitseda 

  Siit leiad kõik pruunid läätsed

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Uudiskiri