Mis rikub silmi? Mis on müüt ja mis on tõde?

rikub-silmi

Mis rikub silmi? Mis on tõde, mis on vale? Mis on vanade naiste jutt ja millel tõepõhi all? Mis on müüt, mis on tõde?

Müüt või tõde? Telerile liiga lähedal istumine rikub silmi?

Televiisoriekraanile liiga lähedal istumine rikub silmi? Müüt. Ei ole teaduslikku tõestust, et televiisorile liiga lähedal istumine silmadele ohtlik oleks. Kui aga laps kipub seda tegema, võib olla põhjuseks see, et ta on lühinägelik. Igaks juhuks tasub silmi kontrollida.

Müüt või tõde? Päikesesse vaatamine rikub silmi?

Otse päikesesse vaatamine rikub silmad? Tõde. Otse päikesesse ei maksa vaadata, UV kiired võivad põhjustada mitmeid erinevaid ja vägagi tõsiseid silmaprobleeme – sh ka pimedaks jäämist. Kindlasti ei tohiks otse päikesesse vaadata ka päikesevarjutuse ajal – see on eriti ohtlik.

Müüt või tõde? Kõõrdi vaatamine rikub silmi?

Kas meelega nö kõõrdi vaatamine võibki edaspidi kõõrdsilmsust põhjustada? Müüt. Kindlasti vanemad omal ajal hirmutasid nii? 🙂 Õnneks pole tõsi. Sa võid saada sellest pigem peavalu, kuid silmad risti vaatama ei jää.

Müüt või tõde? Pimedas lugemine rikub silmi?

Pimedas lugemine rikub silmad? Müüt. Selline tegevus võib küll silmi väsitada ja panna ka pea valutama, kuid tõsist pikemaajalist kahjustust ei tekita. Sellegi poolest on silmadele parim, kui loed hästi valgustatud ruumis – nii väsivad nad vähem.

Müüt või tõde? Kunstlikud magusained rikuvad silmi?

Kunstlike magusainete kasutamine võib silmad muuta valgustundlikumaks? Tõde. Mõningad kunstlikud magusained nagu tsüklamaat võib mõnel inimesel seda tõepoolest põhjustada. Kuid sama efekt võib olla ka mõningatel antibiootikumidel, vererõhuravimitel, suukaudsetel rasestumisvastastel vahenditel, diabeediravimitel jt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Uudiskiri