Kas ööpäevased läätsed on silmale head?

ööpäevased kontaktläätsed

Tegelikult ei tee ükski lääts silmale „head“ – see tähendab, et ükski neist ju ei tee silma ennast paremaks ja tegemist on ikka ja alati võõrkehaga. Küsimus tuleks esitada pigem nii, et kas ööpäevased läätsed on silmale ohutud?

Uued ööpäevaseks kandmiseks mõeldud läätsed on üldiselt küll väga hea hapniku läbilaskevõimega ning silmasõbraliku veesisaldusega. See tähendab, et kui Sa läätse kandmisrežiimi ei riku, Sul ei ole kuiva silma sündroomi ja Su silmad on muidu normaalses seisukorras, siis peaks ööpäevaste läätsede kasutamine olema ohutu.

Kuid sellegi poolest pead Sa arvestama sellega, et läätsele, mis on ööpäev (või mitu ööpäeva) silmas, kipuvad ikkagi kogunema tolm, bakterid ja valgujäägid. See võib üsna kiiresti viia vastiku silmapõletiku tekkimiseni. Sarvkesta põletikud on ohtlikud, kuna nad võivad jätta sarvkestale tillukesi arme, mis halvendavad nägemisteravust.

Ööpäevased läätsed nõuavad ka tähelepanu

Teine probleem on seotud sellega, et magamise ajal, kui silm ei pilgu, niiskub sarvkest pisaratega vähem kui päeval. Ka saab silm hapnikku vähem. See tähendab, et Sul võib tekkida kuiva silma sündroom või hakata arenema sarvkestapõletik.

Nii et kui kannad ööpäevaseid või veelgi pikema kandmisajaga läätsi aeg-ajalt, on see suure tõenäosusega üsna riskivaba. Kuid võimaluse korral soovitame siiski läätsed ööseks silmast ära võtta. Ja alati tee nädalas vähemalt üks täiesti läätsevaba päev! Puhasta läätsed hoolikalt ja pane selleks päevaks puhta läätsevedelikuga konteinerisse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Uudiskiri