5 põhjust, miks ühepäevased läätsed on head

ühepäevased kontaktläätsed

Läätsekandjad jagunevad kaheks: ühed, kelle arvates on ühepäevased läätsed maailma parimad asjad ja teised, kes …  ei ole seda tõde veel avastanud. Nali naljaks, aga ühepäevastel läätsedel on mitu tõsist eelist tavaläätsede ees.

  1. Neile ei kogune kõikvõimalikke pisaravedelikust pärit jääke (valke), mis võivad silma ärritada.
  2. Sa katsud läätsi vähem – ainult 1 kord silma pannes. Seetõttu sattub silma ka vähem baktereid.
  3. Sa ei pea läätsi pesema – sageli põhjustab silmas ärritust mitte lääts ise, vaid selle pesemiseks kasutatud läätsevedelik.
  4. Ühepäevased läätsed ei kulu. Pika kandmisajaga läätsel võivad olla peal silmaga nähtamatud kriimud (tekivad nt siis, kui läätsi konteinerist välja võtad või tagasi paned).
  5. Uuringutes on leitud, et ühepäevaste läätsede tekitatud jäätmekogus on tegelikult väiksem kui see, mida tekitad kasutades pika kandmisajaga läätsi JA kulutades ka läätsevedelikku!

Aga ühepäevased läätsed on ju nii kallid?!

Kõige sagedasem vastuargument, mida ühepäevaste läätsede puhul kasutatakse pole isegi mitte jäätmekoguse probleem, vaid see, et need maksvat justkui väga palju rohkem. Vaatame kahte stsenaariumit. Me loodame, et keegi nii regulaarselt läätsi ei kanna ja teeb vahele ka mõned läätsevabad päevad või isegi nädalad, aga mängi meiega kaasa 😊. Biofinity läätsed on meie TOP 3 olevad tavaläätsed, seepärast valisime võrdlemiseks need. Ka Dailies AquaComfort samuti ühed meie kõige populaarsemad ühepäevased läätsed. Kui palju siis üks või teine variant kallimaks läheb?

 

VARIANTLÄÄTSEDKANDMISPERIOODKULU AASTAS*
Variant 1Biofinity 3 tk
Hind 13,50 €
Silmad erineva tugevusega.
Päevaläätsena 1 kuu jooksul.
Iga kuu vajad ka 1 pudelit nt BioTrue
läätsevedelikku hinnaga 11,90 €
Läätsed 108 €
Läätsevedelik 142,80 €
Kokku 250,80 €
Päev 0,69 €
Variant 2Dailies AquaComfort Plus 120tk
Hind 68,04 €
Silmad erineva tugevusega
1 päevKokku 408,24€.
Päev 1,1 €

Nagu näed, siis ei tulegi hinnavahe nii suur – kuu jooksul kulutad umbes 12 eurot rohkem Ja kui valid veelgi odavamad ühepäevased läätsed (nt Soflens Daily Disposable 120 tk hinnaga 60.84), siis säästad veelgi enam. Ja kui jälgid ka meie sooduskampaaniaid, siis võib juhtuda, et saad ühepäevased läätsed peaaegu sama hinnaga, mida muidu maksaksid pikema kandmisajaga, kuid vähem silmasõbralike läätsede eest.

Kui sa mugavusele hinnasilti juurde ei pane (see on mõistetav), siis mis maksab su silmade tervis? Mis hinnasildi paned sellele?

Oled mures seepärast, et iga päev tekitad juurde plastikut? Kui kogud kõik need blisterid kokku mõnda plastmassanumasse, mille kavatsesid nagu pakendijäätmete konteinerisse panna, siis vähemalt jõuavad nad taaskasutusse! Pudeleid ja läätsekonteinereid plastiku näol sa ju ei tarbi enam nagunii.

Aga nagu ikka – valik on sinu! Kuula kindlasti oma optometristi soovitusi. Ja kui kannadki tavaläätsi, siis puhasta neid ikka korralikult ja jälgi nn läätsekandmise head tava. 

Ja kui loed seda positust suvel, siis võid vähemelat reisile või matkale haarata kaasa ühepäevased läätsed, eks!

*Hinnad on 2022. aasta juunikuu seisuga

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Uudiskiri